Śląsk chce tworzyć technologie medyczne

Anna Bełcik/PAP

Politechnika Śląska i firma Philips stawiają na nowe technologie, które zaspokoją potrzeby medycyny XXI wieku. W tym celu uruchomią centrum badawcze.

List intencyjny o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej (WIB PS) a firmą Philips została już podpisana. Obie strony obliguje do pracy nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Najpierw jednak opracowane zostaną założenia do projektu Assist Med Sport Silesia, w ramach którego do życia powołane zostanie Śląskie Centrum Inżynierskie Wspomagania Medycyny i Sportu. Wartość projektu szacowana jest na blisko 90 mln zł.

- Liczymy, że wspólnie z Philipsem uda nam się go zrealizować i dzięki temu powstanie centrum badawcze, którego głównym celem będzie tworzenie nowych technologii na potrzeby medycyny XXI wieku – zaznacza prof. Marek Gzik, dziekan WIB PS. 

Realizacja projektu rozpocznie się najwcześniej na początku 2017 r. W efekcie utworzona ma zostać sieć laboratoriów wspomagających medycynę i sport.

Prace będą finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-20 w ramach inteligentnych specjalizacji województwa, w tym przypadku medycyny. 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Kalendarium

więcejKontakt

Anna Bełcik, redaktor prowadząca

mail: a.belcik@pb.pl
tel: (22) 333 98 51